Odnawianie lampionu cz. 1

Maj 24

Jakieś 2 tygodnie temu przy okazji rozbiórki części budynku gospodarczego natknęłam się na starą i trochę już podniszczoną latarnię. Stała wśród rzeczy przydzielonych do wyrzucenia. Nie wyglądała za dobrze. Miała powybijane szyby, była zardzewiała i mocno okurzona.

Odnawianie latarni. Tak wyglądała latarnia przed renowacją
Odnawianie latarni. Tak wyglądała latarnia przed renowacją

 

Gdy ją zobaczyłam, to od razu zaczęłam główkować, co można by było z nią zrobić. Wyobraziłam sobie, że stoi np. na ganku przed domem lub w mieszkaniu. Włożona do jej środka świeca mogłaby ciepło otulać kąt w mieszkaniu. I wtedy postanowiłam, że się nią zajmę i spróbuję ją odnowić…

Na początek zwykłą miotełką oczyściłam latarnię z niepotrzebnego kurzu i pająków. Później, z racji tego, że miała uszkodzone niektóre szyby, postanowiłam je wszystkie powybijać, aby na koniec zamontować nowe.

 

Następnie lekko oczyściłam szczotką drucianą miejsca pokryte rdzą, a potem naniesiony został „Fosol” (odrdzewiacz), który miał za zadanie rozpuścić resztki rdzy.

Odnawianie latarni. Nakładanie odrdzewiacza na powierzchnię lampionu.

 

Tak oto wygląda latarenka po pierwszym etapie oczyszczania.

Odnawianie latarni. Wstępne oczyszczanie lampionu.
 
Odnawianie latarni. Wstępne oczyszczanie lampionu.

 

Cały proces renowacji lampionu pragnę przedstawić w częściach. To jest jego pierwsza część. Na bieżąco będę dodawać kolejne posty opisujące wszystkie etapy odnowy latarenki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się