DIY: róża z papieru

Sty 20

Tutorial: róża z papieru

Staram się sama przygotowywać kwiaty, które wykorzystuje później do ozdabiania kartek. Takie ręcznie wykonane kwiatki są proste w wykonaniu i tanie. Nie trzeba tracić pieniążków na gotowce. Chociaż, jeśli ktoś nie ma czasu na wykonanie kwiatów, to łatwiej i szybciej jest kupić gotowce. 

Wcześniej pokazywałam jak można wykonać kwiatek z dziurkacza i kwiatek z filtra do kawy. Dziś chciałam pokazać kolejny tutorial na wykonanie efektownej róży z papieru.

Kwiatki są proste w wykonaniu i robi się je naprawdę bardzo szybko. Jeśli chcesz zobaczyć, jak ozdobiłam nimi kartki okolicznościowe to koniecznie zajrzyj tutaj: kartka dla babci oraz kartka ślubna.

A oto co będzie potrzebne:

– kolorowy papier

– nożyczki

– klej

– opcjonalnie pęseta

 

KROK 1

Wytnij koła, a następnie nożyczkami wytnij z koła ślimaczek, czyli spiralkę. Nie przejmuj się nierównościami, Spiralka nie musi być idealna.

KROK 2

Gdy mamy już gotowe spiralki, to możemy brać się do ich zwijania  i klejenia. Spiralkę zaczynamy zwijać od strony zewnętrznej, jak to widać na zdjęciu. Do zwijania używam pęsety, która bardzo przy tym pomaga. Na początku zwijamy ciaśniej, tworząc rulonik, a następnie coraz to luźniej. Co jakiś czas nakładamy trochę kleju, aby kwiatek nie rozwinął nam się.

KROK 3

Zwinięty i sklejony kwiatek jest już praktycznie gotowy. Jednak aby kwiatek przypominał wyglądem rozwiniętą różę, należy wygiąć jego końcówki na zewnątrz. Można to wykonać palcami lub pęsetą.

One comment

  1. Ach, żebym miała do nich więcej cierpliwości;) Śliczne!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się