DIY: róża z papieru

sty 20

Tutorial: róża z papieru

Staram się sama przygotowywać kwiaty, które wykorzystuje później do ozdabiania kartek. Takie ręcznie wykonane kwiatki są proste w wykonaniu i tanie. Nie trzeba tracić pieniążków na gotowce. Chociaż, jeśli ktoś nie ma czasu na wykonanie kwiatów, to łatwiej i szybciej jest kupić gotowce. 

Wcześniej pokazywałam jak można wykonać kwiatek z dziurkacza i kwiatek z filtra do kawy. Dziś chciałam pokazać kolejny tutorial na wykonanie efektownej róży z papieru.

Kwiatki są proste w wykonaniu i robi się je naprawdę bardzo szybko. Jeśli chcesz zobaczyć, jak ozdobiłam nimi kartki okolicznościowe to koniecznie zajrzyj tutaj: kartka dla babci oraz kartka ślubna.

Tutorial: róża z papieru

A oto co będzie potrzebne:

– kolorowy papier

– nożyczki

– klej

– opcjonalnie pęseta

 

KROK 1

Wytnij koła, a następnie nożyczkami wytnij z koła ślimaczek, czyli spiralkę. Nie przejmuj się nierównościami, Spiralka nie musi być idealna.

Róża z papieru

Róża z papieru

Róża z papieru

KROK 2

Gdy mamy już gotowe spiralki, to możemy brać się do ich zwijania  i klejenia. Spiralkę zaczynamy zwijać od strony zewnętrznej, jak to widać na zdjęciu. Do zwijania używam pęsety, która bardzo przy tym pomaga. Na początku zwijamy ciaśniej, tworząc rulonik, a następnie coraz to luźniej. Co jakiś czas nakładamy trochę kleju, aby kwiatek nie rozwinął nam się.

Róża z papieru

Róża z papieru

Róża z papieru

Róża z papieru

Róża z papieru

KROK 3

Zwinięty i sklejony kwiatek jest już praktycznie gotowy. Jednak aby kwiatek przypominał wyglądem rozwiniętą różę, należy wygiąć jego końcówki na zewnątrz. Można to wykonać palcami lub pęsetą.

Róża z papieru

Róża z papieru

Róża z papieru

Róża z papieru

One comment

  1. Ach, żebym miała do nich więcej cierpliwości;) Śliczne!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *